Wideokonferencja w OpenComPBX

Zalet wideokonferencji nie trzeba udowadniać, a w szczególności wiedzą o tym firmy, które już dziś wymagają zdalnej, grupowej komunikacji. Przeprowadzenie narady kierownictwa w rozproszonych oddziałach firmy przestaje być problemem, a zalety wizualnej komunikacji pozwalają na podejmowanie szybszych i trafniejszych decyzji biznesowych. Dlatego też flagowy produkt firmy Poziom7 – centrala OpenCom PBX uzyskała nową, istotną funkcjonalność w zakresie obsługi połączeń video.
Wbudowaliśmy w istniejące rozwiązanie mostek konferencyjny, umożliwiający przeprowadzanie videokonferencji łączących maksymalnie dziewięciu rozmówców, którzy mogą jednocześnie rozmawiać i widzieć się na ekranie monitora lub telefonu.

Rozwiązanie bazuje na idei pokoju konferencyjnego, do którego można po prostu zadzwonić, lub zostać zaproszonym przez operatora. Dzięki panelowi zarządzania, można w łatwy sposób ustawić ilość miksowanych kanałów, format „mozaiki” oraz rozmieszczenie poszczególnych uczestników konferencji.
Aby skorzystać z tej funkcjonalności, abonenci powinni dysponować videotelefonem z obsługą kodeka h263p ( np. Grandsteram serii GXV) lub komputerem z kamerą i oprogramowaniem softphone z obsługą video (np. darmowe X-Lite, Ekiga, Linphone i wiele innych).